Fasádne obklady sú osviežením súčasnej architektúry

Fasádne obklady sú osviežením súčasnej architektúry. Zvyšujú atraktivitu stavby, avšak zanedbateľné nie je ani ich praktické hľadisko. Poskytujú ochranu proti klimatickým podmienkam, znižujú energetickú náročnosť budovy či chránia pred hlukom. Voľnosť pri projektovaní a súčasne možnosť vytvárať zaujímavé architektonické koncepty umožňujú fasádne obklady EQUITONE.

 

 

K najpredávanejším fasádnym obkladom na Slovensku patrí EQUITONE [tectiva]. Tieto vláknocementové dosky poskytujú výnimočnú kombináciu ľahkosti, technického výkonu a dizajnu. Povrch dosák je jemne brúsený a štruktúrovaný v pozdĺžnom smere dosky, čo dodáva doskám unikátny prírodný farebne nehomogénny charakter, stopy výrobného procesu zanechávajú každú dosku jedinečnou. Dosky EQUITONE [tectiva]sú prírodným materiálom farbeným do hmoty a teda sú plnofarebné v celom priereze.

 

Tvorba zaujímavých vizuálnych efektov
Veľkoformátové vláknocementové dosky umožňujú pracovať so širokou škálou rozmerov a nepravidelných formátov, ako aj farieb a textúr. EQUITONE [tectiva] sa dodáva v ôsmich farebných vyhotoveniach, čím ponúka flexibilitu dizajnu. Práve rozmanitosť stvárnenia a prispôsobenia dosiek oslovili aj architekta Jána Kukuľu: „Pri obklade priečelia v tvare lode na bytový dom Apollis v Bratislave sme ocenili možnosť jednoduchého prispôsobenia dosiek na rôzne formáty a tvary. V niektorých miestach sa nám podarilo vytvoriť zaujímavý vizuálny efekt podobný origami.“

 

Neobmedzené možnosti využitia na stavbách
EQUITONE [tectiva] má nízku plošnú hmotnosť, preto ju možno ukotviť na rôznych zošikmeniach a previsoch. Sú skvelou kombináciou s inými materiálmi, napríklad s omietkou, ich využitie je možné vidieť aj v interiéri. Tento fasádny obklad možno nájsť aj na budovách v Zuckermandeli či v interiéri novej centrály ČSOB Finančnej skupiny sídliacej v tejto mestskej štvrti. Jemne štruktúrovaný biely obklad z vláknocementových dosiek použil na rodinnom dome na Brusnicovej ulici v Bratislave aj architekt Matej Grébert zo štúdia Compass. „Oslovil nás atraktívny vzhľad a vlastnosti dosiek EQUITONE [tectiva]. Ide o moderný a nadčasový materiál. Páčia sa nám farebné možnosti a jednoduchý systém upevnenia. Pri výbere zavážil aj fakt, že je bezúdržbový.“ Fasádny obklad EQUITONE [tectiva]si skutočne vyžaduje minimálnu starostlivosť. Údržba je jednoduchá a v prípade potreby sa čistí svojpomocne.

       Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.