Zeleným budovám pristane vláknocementový obklad

Zelené budovy prinášajú nielen optimalizáciu spotreby energií, ale predovšetkým vyššiu kvalitu života v nich. Certifikát zelenej budovy zvyšuje jej hodnotu a konkurencieschopnosť. Reprezentatívny vzhľad a zároveň ohľaduplnosť k životnému prostrediu možno dosiahnuť pomocou vláknocementovýchfasádnych obkladov EQUITONE.

Budovy s medzinárodným certifikátomzelenej budovy, ako sú napríklad LEED alebo BREEAM, sú na trhu žiadané. Technická vyspelosť stavby umožňuje dosahovať efektívne prevádzkové náklady a užívatelia oceňujú ich kvalitné vnútorné prostredie.

Na vonkajšiu obálku týchto budov sa z hľadiska energetickej účinnosti kladú špecifické požiadavky. Odvetrané fasády s fasádnymi vláknocementovýmiobkladmi EQUITONE ich však spĺňajú. Odvetraná fasáda so zabudovanou tepelnou izoláciou pomáha eliminovať tepelné straty v zime a zabrániť prehrievaniu budovy v lete.

Vyššia požiarna bezpečnosť stavby

Fasádne obklady EQUITONE sa vyrábajú z vláknocementu, ktorý je z pohľadu architektúry kvalitným, ale aj vizuálne pútavým materiálom spĺňajúcim súčasné ekologické požiadavky. Vláknocement má dlhoročnú tradíciu.V staviteľstve sa využíva už viac ako 100 rokov, preto ho možno bez problémov navrhnúť aj na fasádach budov vhistorických centrách miest.
Fasádne dosky EQUITONE sa skladajú z prírodných surovín ako portlandský cement, vápenec, pevnostné vlákna, trass a voda. Ich kombináciou vzniká nehorľavý stavebný materiál s výnimočnými vlastnosťami, pričom jeho využitienie je limitované výškou objektu. Doskyzvyšujú požiarnu bezpečnosť stavby. Sú ohňovzdorné,zabraňujú vzniku a šíreniu ohňa.

Minimálna údržba obkladov

Záťaž prostredia znižuje aj trvanlivosť použitých stavebných materiálov a nenáročná údržba. Životnosť fasádnych dosiek presahuje viac ako 50 rokov, a to dokonca aj v tých najnáročnejších klimatických podmienkach. Silnou stránkou obkladu EQUITONE je jehobezúdržbovosť a možnosť svojpomocného čistenia. Fasádne obklady z vláknocementu sú taktiež recyklovateľné, v rozdrvenom stave sa dajú použiť ako prímes do betónu alebo na šalovanie ako stratené debnenie.
Všetky fasádne dosky EQUITONE boli klasifikované ako ekologicky nezávadné a bezpečné pre zdravie človeka.Manipulácia s doskami neohrozuje ľudské zdravie, nedochádza k úniku prachových častíc ani prchavých organických látok do ovzdušia.Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.