Nevšedné svetelné divadlo na fasáde

Farebné stvárnenie fasády zásadným spôsobom ovplyvňuje vzhľad celej stavby a dokáže zvýrazniť jej kľúčové architektonické prvky. Nové výrazové možnosti v navrhovaní budov predstavuje unikátny vláknocementový obklad EQUITONE [linea] v bielej farbe. Umožňuje docieliť zaujímavé fasádne kompozície a dovoľuje architektom realizovať aj odvážne vízie.

Vláknocementové obklady EQUITONE [linea] v bielej farbe vnášajú nové možnosti do tvorby modernej architektúry, pričom na fasáde rozohrávajú nevšedné svetelné divadlo. Vďaka meniacemu sa uhlu dopadajúceho denného svetla možno počas jednotlivých fáz dňa pozorovať na fasáde odlišné vizuálne efekty. Zostavením obkladov v rôznych uhloch sa docieli trvale premenlivá hra svetla a tieňa.

Životnosť fasády viac ako 50 rokov 

EQUITONE [linea] je jedinečný trojrozmerný do hmoty prefarbený fasádny materiál. Vyznačuje sa lineárnou textúrou, ktorá podtrhuje surovú vnútornú štruktúru vláknocementového jadra. Dosky sú síce subtílne, ale napriek tomu ide o pevný materiál s vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, vplyvu poveternostných podmienok a účinkom UV žiarenia. Fasádne obklady sú navyše nehorľavé, recyklovateľné a výskumný ústav BRE vo Veľkej Británii potvrdil ich životnosť viac ako 50 rokov. Vláknocementové dosky EQUITONE [linea] sa dodávajú vo veľkých formátoch a možno ich formátovaním jednoducho upraviť do ľubovoľného tvaru a veľkosti. Nevyžadujú si takmer žiadnu údržbu a dlhodobo si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad.

 

Skryté upevnenie obkladu
Montáž dosiek EQUITONE [linea] je rýchla a jednoduchá. Špeciálne pre tento obklad vyvinul výrobca systém skrytého mechanického upevnenia. Cieľom bolo ešte viac umocniť vizuálny dojem, pri ktorom by sa nenarúšali ostré línie a prírodný vzhľad fasády. Dosky sa na stavebné konštrukcie pripevňujú niekoľkými skrytými spôsobmi, a to lepením alebo mechanickým upevnením na kovovú konštrukciu. Fasádne obklady EQUITONE [linea] v bielej farbe sú nadčasové, pričom pristanú klasickým stavbám, ale aj objektom v modernom štýle. Možno ich použiť v staršej zástavbe, pri rekonštrukciách, ale uplatnia sa aj na fasádach nových objektov. Spĺňajú rozmanité požiadavky architektov a dizajnérov, pričom mnoho z nich ich využíva dokonca aj pri návrhoch interiérov či dizajne nábytku.Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.