Invenčné fasády komerčných stavieb

Komerčná stavba je vizitkou firmy, ktorá v nej sídli. Identitu spoločnosti umocňuje konštrukčné riešenie budovy, ale aj jej dizajn. Potlačiť stereotyp v stvárňovaní komerčných stavieb a podporiť smelé vízie architektov umožňujú fasádne dosky EQUITONE.

V architektúre administratívnych či polyfunkčných budov nastáva odklon od tradičných fasád k dynamickému stvárneniu stavby kombinovaním viacerých materiálov, povrchov a farebných variácií. Originálny vzhľad vláknocementového obkladu EQUITONE umožňuje stavbe vyčnievať z okolia, a tým sa odlíšiť od konkurencie a stať sa dlhodobo zapamätateľnou.

U komerčných budov existuje vysoké riziko ich znečistenia vandalmi. Ochranu pred znehodnotením poskytujú fasádne obklady EQUITONE s antigraffiti úpravou. Ochrana takejto fasády je jednoduchá a možno ju čistiť svojpomocne. Fasádne dosky EQUITONE navyše umožňujú komerčným stavbám získať medzinárodný certifikát zelenej budovy s efektívnymi prevádzkovými nákladmi a kvalitným vnútorným prostredím. Sú klasifikované ako ekologicky nezávadné, vyrábajú sa z prírodných surovín, sú recyklovateľné a bezpečné pre zdravie človeka. Fasádne dosky EQUITONE prinášajú zaujímavé stvárnenia fasád administratívnych či polyfunkčných budov, ktoré stoja za zmienku.

High-tech fasáda určujúca charakter
Polyfunkčná budova Biology Parku v Brne je súčasťou najväčšieho univerzitného kampusu v strednej Európe. A PLUS architekti kládli dôraz na to, aby high-tech zameranie nájomníkov Biology Parku bolo zreteľné už na prvý pohľad. Vzhľad budovy je definovaný vonkajším obkladom zo sivých vláknocementových dosiek EQUITONE [natura] s jemne, ale zreteľne viditeľnou štruktúrou vlákien. S fasádnymi doskami EQUITONE docielili architekti exaktný výraz a požadovanú farebnosť. Navyše obklad architektom poskytol ideálny pomer kvality a ceny.

 

Súhra veľkomestského života s históriou hlavného mesta

Zuckermandel, nová štvrť pod bratislavským hradným kopcom, patrí v súčasnosti k jednému z najzaujímavejších projektov na Slovensku. Architekti z ateliéru Bouda Masár Architekti a štúdia A.M. architects sa snažili o celkové zmenšenie mierky hmoty budov, a to prostredníctvom horizontálneho členenia fasád. Použili kombinácie rozličných kompozičných princípov fasád, ustúpené horné podlažia či rozmanité farby a materiály. Vďaka veľkoformátovému obkladu EQUITONE sa dosiahla tvarová, materiálová a farebná pestrosť, ktorá vytvorila zaujímavý vizuálny efekt. Obklad vyniká aj svojím výrobným rozmerom, ktorého formátovaním možno vytvárať ľubovoľné kombinácie uloženia dosiek na fasádu. Materiál je vyhovujúci tiež z hľadiska požiarnej bezpečnosti a poskytuje budovám efektívnu ochranu pred znečistením či poškriabaním. O neobmedzenom využití vláknocementového obkladu EQUITONE svedčí jeho použitie nielen na fasádach, ale aj vo vnútorných priestoroch Zuckermandelu, konkrétne v centrále ČSOB. Dosky predstavujú originálny doplnok jej interiérového dizajnu a banke dodávajú reprezentatívny vzhľad, primeranú vážnosť a eleganciu.

 

Kombinácia drevených okien a sivého obkladu
Pasívna budova s multifunkčným využitím s názvom City Square v belgickom meste Mortsel bola navrhnutá štúdiom ABSCIS Architecten. Jej charakteristickou črtou je konzolovito predsunutá hmota objektu s dĺžkou 10 m. Stavba sa identifikuje s mestským charakterom námestia, pričom si však zachováva kompaktnosť. Jednoduchým a zároveň veľkolepým vzhľadom objektu sa architektom podarilo docieliť prirodzený kontrast k objektu radnice, ktorý je situovaný oproti. Výzor budovy charakterizuje obklad zo sivých vláknocementových dosiek EQUITONE [tectiva] v rôznych veľkostiach. Ten v kombinácii s vysokými elegantnými drevenými oknami vytvára nevšedný kontrast.

   Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.